קפה הגיע להונגריה עם הטורקים, אבל באותה תקופה הקפה השחור לא היה כל כך פופולרי.

בית הקפה הראשון בהונגריה

בית הקפה ההונגרי הראשון נפתח בשנת 1714 ואחרי כמה שנים גם בתי קפה גרמניים ואיטלקיים פתחו את שעריהם לציבור של פשט. הרגל לשתיית קפה התפשט במהירות כה רבה, עד שיותר מ -500 בתי קפה ומאגרי קפה היו פעילים בשנת 1896. עד אז בתי הקפה הפכו למרכזי חיים אינטלקטואליים וחברתיים.

200 השנים הבאות הפכו לעידן המואר ביותר של תרבות הקפה הביתית. בתקופה זו מספר בתי הקפה בבירתה של הונגריה (בודפשט) גדל פי 166, ומראשית המאה ה -19 ועד מלחמת העולם השנייה התפתחה תרבות שתיית הקפה של בודה ופשט.

דעיכת תרבות הקפה הביתית

לאחר ההשתלטות הקומוניסטית כמעט כל בית קפה נסגר ולמעטים שנותרו לא הומלץ לבקר. כתוצאה מכך תרבות הקפה הביתית החלה לרדת. הקפה הפך לסוג של פריט מותרות בשנות הסוציאליזם הממלכתי, בעוד האיכות הידרדרה. לאחר שינוי המשטר, תרבות הקפה הביתית החלה לאט לאט לפרוח שוב. כיום הקפה הוא חלק חיוני מחיי היומיום. עם זאת, התפוצה והתפקיד החברתי של בתי הקפה משמעותיים פחות מבעבר.

הונגרים, חובבי הקפה האולטימטיביים

שתיין קפה הונגרי ממוצע צורך 1-2 כוסות קפה בכל יום. 80 אחוז מהאוכלוסייה שותים קפה, 71% משתמשים במכונת קפה אספרסו. ההונגרים מעדיפים קפה חזק. המקום העיקרי של צריכת הקפה הוא הבית, המיקום השני בשכיחותו הוא מקום העבודה ומפעלי קייטרינג אחרים כגון בתי קפה או מסעדות.

נהינתם מהמאמר? בואו לרכוש פולי קפה טריים מאיתנו!