מה זה קפה אורגני?

המזון האורגני הפך לפופולרי מאוד במאה ה -21. במדינות המפותחות החקלאות מבוססת על חקלאות וגידול צמחים ובעלי חיים אורגניים. הביקוש למזון אורגני גבוה מאוד עקב מימוש של מוצרי GMO. האנשים מוכנים לשלם סכום כסף כפול, אפילו משולש, בכדי שיהיה מוצר אורגני על צלחותיהם. המדינות עוקבות בקפידה אחר ייצור המזון האורגני וישנן תקנים רבים על מנת להפוך את ייצור המזון האורגני לשקוף יותר.

לדוגמה, בארה"ב יש את USDA (משרד החקלאות של ארצות הברית) שמגדיר את הסטנדרטים שהיצרנים חייבים להתאים כדי לקבל את האישור לייצור. לכל המוצרים התואמים את התכונות הללו יש תווית מיוחדת על מנת שהמוצרים יגיעו ללקוחות.

למה הכוונה במילה אורגני? המשמעות היא שכל תהליך הייצור (בין אם צמחים או בעלי חיים) נעשה ללא ריסוס, חומרי הדברה, קוטלי חרקים ודשנים מיוחדים (במילים אחרות, הכל נעשה באופן מיושן, כמו באמצע המאה הקודמת). הדשן חייב להיות גם אורגני. המחיר גבוה יותר על מוצרים אלה בגלל תהליך הייצור הנ"ל, ובגלל החשיפה למחלות הצמחים הקיימות מכיוון שהיצרנים אינם משתמשים בחומרי ההדברה. אומרים שהקפה האורגני נקי מכ- 150 זיהומים שאפשר למצוא בקפה רגיל.

יתרונות וחסרונות בקפה אורגני

התוצר הסופי הוא פולי קפה אורגניים, הגדלים בדשנים אורגניים בלבד, ללא זיהום לקרקע ולמים (בגלל תהליך הייצור הנקי אין שאריות מזיקות שיכולות לזהם את הסביבה). קפה אורגני מיוצר בסביבה הטבעית, ללא כריתת עצים על מנת לייצר צמחים עם קווי ייצור. בסביבות 75% מהקפה האורגני מגיע מאמריקה הלטינית ולכן תהליך הייצור הטבעי חשוב מאוד אם יש לנו התחשבות בכריתת עצים ביערות הגשם באמזונס וגם זיהום הנהרות הנגרם על ידי המפעלים המודרניים.

בגלל כל אלה, המערכת האקולוגית נותרת בריאה, בעלי החיים שהחיים קרוב לשדות הקפה אינם בסכנת הכחדה.

אז אם אתם חושבים על זה לעומק, על ידי שתיית כוס קפה אורגני אתם לא רק עושים לעצמכם משהו טוב ובריא אלא גם לטבע. על דונם של יערות הגשם בדרום אמריקה שנשמר אינו כולל רק הצלת עצים, אלא גם חרקים, ציפורים ובעלי חיים אחרים שמשתמשים בהם כבית ומקלט וגם זה מונע את שחיקת הקרקע. אנו יכולים להשתמש במטאפורה ולהגיד שעל ידי שתיית קפה אורגני אתה סוג של עושה חסד לעולם.

כמו בכל עבודה אחרת, יש בזה יתרונות וחסרונות. כל האמור לעיל די והותר בכדי שתשקול לשתות קפה אורגני, אך למרבה הצער זה יעלה לך יותר. אנחנו חיים בחברה שמסתכלת על כך דרך העיניים של הכסף, אבל זה מה שיש. בגלל הדשנים האורגניים, הקפה האורגני גדל לאט יותר מהלא אורגני והרבה חקלאים צריכים לעבור לייצור הלא אורגני על מנת לקבל עבודה בת קיימא מכיוון שבמקרה אחר הם יידחקו מהשוק על ידי יצרני קפה אחרים. וכמו כן, כמה חוות קפה קטנות בבעלות משפחתית אינן יכולות לשלם עבור תוכניות ההסמכה על מנת לתייג אותן כאורגניות (הצד השלישי הנפוץ ביותר המעניק הסמכה ליצרני קפה אורגני הוא העמותה לשיפור היבול האורגני והן גובות עד 350 $ עבור ההסמכה). ובסופו של דבר, עלות הקפה האורגני מעט גבוהה יותר מהלא אורגני.