אנשים ששותים קפה באמת חיים טובים יותר.

קפה הוא חלק מהיום יום של אנשים רבים כמו השימוש במחשב נייד או בטלפון חכם. קפה הוא אפילו חוויה משותפת עם החברים במשרד.

הנה, למעשה, שלוש סיבות שקפה לא רק טוב עבורכם, אלא יכול גם לשפר את איכות העבודה שלכם וגם את חייכם:

1. מעלה את רמות האנרגיה בגוף

כולנו יודעים שלקפאין יש השפעה על רמת האנרגיה שלנו, וקפה הוא אחד המקורות הנפוצים ביותר של הקפאין. קפאין פועל לחסימת אדנוזין, שהוא מעביר עצבי הגורם לנמנום. הוא נקשר לקולטני האדנוזין, שגורמים לתאי העצב בגופנו להתעורר ולהגביר את ירי הנוירונים. כתוצאה מכך, בלוטת יותרת המוח שלנו משחררת הורמונים שגורמים לבלוטת יותרת הכליה לייצר אדרנלין.

אגב, לקפאין יש מחצית חיים של כשש שעות, כלומר לא צריך לשתות אותו בשעות מאוחרות ביום אם אתם צריכים להירדם. אותו נוירוטרנסמיטור, אדנוזין, חשוב לויסות השינה שלנו, ולכן בדרך כלל עדיף להימנע משתיית קפה רגיל לאחר השעה 14:00 או 15:00.

2. משפר את תפקוד המוח

קפה למעשה לא יהפוך אתכם לחכמים יותר, אבל הוא יעזור לכם להישאר עירניים יותר. בגלל שהוא מעכב אדנוזין, הוא מאפשר לנו להיות ערניים יותר ולהישאר מרוכזים יותר.

קפה הוכח גם במחקרים כמפחית את הסיכון לפתח מחלת אלצהיימר וצורות אחרות של דמנציה. למעשה, שתיית שלוש עד חמש כוסות קפה ביום הביאה לירידה בסיכון לדמנציה של 65 אחוז.

3. גורם לנו להיות פחות בדיכאון

דיכאון הוא דבר אמיתי, במיוחד כאשר אנשים מתמודדים כיום עם האתגרים המרובים שנוצרו בחיינו עקב המגיפה. עוד לפני שנת 2020 שכבר הלכה הצידה, עד 4.1 אחוזים מהאמריקאים סבלו מדיכאון. אבל תאמינו או לא, קפה יכול לעזור. מחקרים הראו כי לאנשים ששותים קפה יש פחות סיכוי לדיכאון ב -20%.

אחת הסיבות היא שקפאין גורם לגופנו להגביר את רמת הדופמין במוח שלנו, שהוא הכימיקל שגורם לנו להרגיש מאושרים. כן, קפה, לפחות מהסוג עם הקפאין, יכול ממש להפוך אותנו למאושרים יותר.

מעוניינים בקפה איכותי? הנכם מוזמנים לרכוש מאתר JustCoffee פולי קפה מומלצים.