האם ידעת שכוס הקפה של הבוקר שלך תורמת לשש מיליון טונות של קפה מושקע להטמנה מדי שנה? זה לא חייב להיות גורל ההתמכרות שלך לקפאין ויש הרבה הזדמנויות להחזיר את קפה הקפה למוצרים יקרי ערך.

מהפירות הטריים, לפולים הקלויים ועד לאדמה משומשת, ההרכב הכימי של הקפה מציע מגוון שימושים מעבר להכנת הקפה היומי שלך.

יישומים פוטנציאליים נעים בין דלקים ביולוגיים, למוצרי בריאות, ודשן לחוות או לגינה. אז למה אנחנו זורקים את המוצר היקר הזה?

התשובה היא שעיבוד וייצור יכולים להיות מורכבים יותר ממה שאתה יכול לדמיין

גם כשאנחנו מדברים על פשוט להשתמש בשאריות הקפה בגינה שלך. יתרה מכך, יוזמות מיחזור רבות הופכות את פסולת הקפה לסחורות יקרות ערך שנמצאות עדיין בשלבים הראשונים שלהן.

יתכן ושמתם לב שכמה בתי קפה מציעים כעת טחינת קפה בחינם ללקוחות לקחת אותם הביתה ולהשתמש בהם בגינה. בתיאוריה, זו יוזמה נהדרת אך המציאות היא שפולי קפה טריים טחונים עשירים בקפאין, חומצה כלורוגנית וטאנינים המועילים לבני אדם אך רעילים לצמחים.

יש לטהר את הקפה המוצל על ידי קומפוסטציה למשך מינימום 98 יום כדי שהצמחים ייהנו מהאשלגן והחנקן הכלולים בפולים הקלויים. אז אם אתם לוקחים כמה קפה טחון הביתה מבית הקפה המקומי שלך, ודא שאתה מכין מהם קומפוסט לפני שאתה מפזר אותם בארדמה.

הרשימה לא נגמרת כאן. ניתן להשתמש בפסולת קפה ליצירת רשימה מגוונת של כימיקלים, כולל אנזימים והורמונים לעיכול תרכובות ביולוגיות נפוצות ולשיפור צמיחת הצמחים; וחומרי גלם לגידולים יוקרתיים כמו פטריות. שמן קפה אף הועלה על תנאי כדלק לאוטובוסים בלונדון.

עם אספקת פסולת בשפע בגלל הפופולריות של צריכת הקפה, על ידי מיחזור תוצרי הלוואי, אולי נוכל ליהנות מאחד מהמשקאות האהובים עלינו בלי יותר מדי אשמה.