קולומביה היא אחת מהמדינות המובילות בעולם בייצוא קפה.

אבל למה אנשים ברחבי העולם כל כך אוהבים קפה קולומביאני? היום נסביר לכם כיצד האקלים המושלם שלנו לגידול הקפה, יחד עם פולי הערביקה והטיפול בפולי הקפה, מסתכמים בכוס קפה מושלמת:

מדוע הקפה הקולומביאני מפורסם כלכך?

הקפה של קולומביה מפורסם בעולם בטעמו ובארומה העשירה שלו. זה עשוי להסביר מדוע קולומביה מייצאת את הקפה שלה כבר כמעט 200 שנה, ובמשך רוב הזמן הזה, זה היה הייצוא המוביל שלה. ישנם סודות רבים להצלחתה, אך אין ספק שהגיאוגרפיה שלה היא אחת מהסיבות להצלחתה של קולומביה בענף הקפה. פולי קפה קולומביאנים גדלים בצורה הטובה ביותר באדמה וולקנית, בגובה של 1,200 עד 1,800 מטר, במקומות נטולי כפור אך שזורם בהם כ-80 אינץ 'גשם בשנה.

מה הופך את הקפה הקולומביאני למיוחד?

המינים החשובים ביותר בעולם של שיח קפה הם קופיאה ערביקה (ערביקה) וקופיאה קנפורה (רובוסטה) וכולם יודעים שלערביקה יש את הטעם הכי טוב (רובוסטה יותר זול, מכיל יותר קפאין ובעל תפוקה גדולה יותר) אך קפה קולומביאני הוא 100% ערביקה.

כיצד מגדלים קפה קולומביאני?

הקציר של קולומביה הוא גם חלק מחוקי המשחק. יש מדינות שמעדיפות למשוך את כל פולי הקפה מהענף בבת אחת, בדרך כלל במכונה. בקולומביה ההררית, הנורמה שלה היא לקטוף את הפולים או לבחור רק את הפולים שבשלים לחלוטין. קוטפי הקפה של קולומביה בוחנים את הפירות כל 10 ימים בערך, וקוטף טוב יכול לקצור עד 90 קילו פירות בשלים ביום, שזה בסביבות ה-18 קילו פולי קפה.

להזמנות לחצו על הלינק הבא (משלוחים לכל הארץ – גם בתקופת ההסגר):

https://bit.ly/3kXy7qw