קפה קולומביאני ידוע בעולם בשל טעמו האיכותי והטעים; למעשה, יחד עם כמה מדינות אחרות, הקפה של קולומביה נתפס בדרך כלל כחלק מהטובים בעולם. אבל מה הופך את הקפה של מדינה אחת לטוב יותר מזה של מדינה אחרת? האם הכל לא רק קפה? המשיכו לקרוא כדי לגלות מה הופך את הקפה הקולומביאני לכל כך טוב.

גיאוגרפיה ואקלים

בקולומביה יש גיאוגרפיה מושלמת לגידול קפה ,ויבול רגיש שזקוק בדיוק לתנאים הנכונים כדי לשגשג. עושר הטעם שלגביו נחגג הקפה הקולומביאני הוא בעיקר באקלים מצוין, באדמה מושלמת וכמות הגשמים הנכונה. קפה משגשג במקומות עם גשם של לפחות 200 ס"מ בשנה, כמו גם במקומות שבהם הטמפרטורה לעולם אינה נופלת מתחת לאפס.

השטח ההררי של קולומביה, המיקום הטרופי, הגשמים הגבוהים, עם כמות אור השמש הנכונה בדיוק והאקלים המתון יחסית – הופכים את גידול הקפה במדינה למושלם. לעתים קרובות אנשים אומרים שקולומביה התברכה במגוון הביולוגי המדהים שלה ובמקומיים הידידותיים שלה, אך אם בכלל, הברכה הגדולה ביותר שלה הייתה אקלים וגיאוגרפיה אידיאליים לגידול מהקפה הטוב בעולם.

תהליך הגידול והבציר

אסור לזלזל בגורם זה בכל הנוגע לייצור קפה מהשורה הראשונה. לא מספיק שיהיה לכם אקלים וכמות שטח מושלמים אם השיטות שלכם לגידול ואיסוף פולי קפה מרושלות או מבוצעות בצורה גרועה. את הקפה הטוב ביותר מגדלים במדרונות תלולים, מוקפים באופן אידיאלי בעצים וצמחי בננה – המספקים צל ומונעים את חשיפת הפולים לשמש לטמפרטורה חמה.

סוג הקפה

קפה הוא לא בדיוק "רק קפה". ישנם שני סוגים שונים של פולי קפה: ערביקה ורובוסטה (כמו כן יש גם זנים חדשים המיוצרים בתוך שני המינים הללו). קולומביה, עם השטח והאקלים המושלמים שלה, היא אחת המדינות היחידות שמייצרות 100% פולי ערביקה. אבל  איך זה קשור לאיכות הקפה הקולומביאני?

זה פשוט, באמת. ערביקה מבורכת בטעם מתוק וקל יותר, עם פחות קפאין – כמחצית מהכמות – וטעמים חומציים חזקים יותר. בקיצור, ערביקה מייצרת כוס קפה טעימה ועשירה יותר מאשר רובוסטה, ומעמד הערבית של 100% קולומביה הופך את הקפה לדי מדהים.

אם אתם מחפשים ליהנות מכוס הקפה המשובחת ביותר בעולם, אנו מזמינים אתכם לבקר בקטגוריית הסינגלים (קפה החד-זני) שלנו ולהנות מקפה 100% קולומביה

להזמנות לחצו על הלינק הבא (משלוחים לכל הארץ – גם בתקופת ההסגר):

https://bit.ly/3kXy7qw