אי שם באחת המעצמות הגדולות של הקפה, נמצא לו אחד מהמוזאונים החשובים בעולם הקפה:

מוזיאון קפה ברזיל (Museu do Café Brasileiro), סנטוס, סאו פאולו.

המקום הזה הוא מעוז הקפה הברזילאי. מי שלא יודע, קפה הוא גורם חשוב בהיסטוריה של המדינה הענקית שבאמריקה הלטינית, עד כדי כך שענף של שיח קפה מקבל מקום בברזיל כסממן לאומי.

הקפה השפיע בעיקר על מדינת סאו פאולו, שם הוא קיבל מעמד מיוחד בגין מימון הקמת קרוב ל 90% מהערים! בערים מסוימות, כמו סנטוס – הקפה שימש כמנגנון הצמיחה הכלכלי. המשקה מגיע לעיר הנמל הזו בדרך מסודרת וייחודית – משקה הקפה מתקבל תחילה דרך נמל סנטוס, שם הוא יסומן בסימן מסחרי Santos – 1 או Santos – 2 אחרי שם עיר הנמל ועל פי ציוני האיכות שייקבעו לו.

המוזיאון התפרסם בתערוכות בניין מיוחדות בשל מראהו הייחודי ופתח את דלתותיו במבנה בורסת הקפה הישנה בשנת 1922, שם הוצב במטרה ייעודית: לפקח על סחר הקפה.

במוזיאון זה קיים חדר מיוחד – "חדר המכירות הפומביות" שתפקד במשך עשרות שנים כמרכז הסחר בקפה והמקום האהוב על האליטה של ​​סאו פאולו. בקומת הקרקע אנו נמצא כיום מרכז מחקר לקפה, אך במאה שעברה בדיוק בקומת קרקע זו, הוחלפו מניות קפה, בזמן שהברונים צפו בהתפתחות עסקאות הקפה בעולם.

החדר המפואר, מעוטר בוויטראז'ים וציורים וקיבל מקום במגדל האקלקטי שנחשב אחת האטרקציות המרכזיות במוזיאון.

המבקרים במוזיאון ייהנו מחוויה של חזרה בזמן: הסברים מפורטים מלווים בסרטונים וליווי מדריך שיתנו מושג מה קרה לאורך ההסטוריה, מהגעת שיח הקפה הראשון לברזיל דרך פיתוח המטעים ועד עצם היום הזה.

אנו יכולים ללמוד על תהליך הכנת הקפה, כמו גם על הרגלים של חוות קפה ברזילאיות ואלמנטים כפריים, בנוסף, המוזיאון מקדיש תשומת לב מיוחדת לשינויים החברתיים והכלכליים שנגרמו על ידי הקפה.

למוזיאון תפקיד חשוב בהכשרת הבריסטות. בנוסף לקורסי ההתחלה החודשיים, הם מארגנים שיעורים אחרים, סדנאות וערבי חברה.

בית הקפה של המוזיאון הוא מהבולטים בסאו פאולו; ניתן להתנסות במגוון עצום של סוגי משקאות קפה מהאיזורים השונים של ברזיל ומזנים שונים של פולי קפה , וכך להכיר את טעמי הקפה השונים והסגנונות השונים.