האם להוסיף מלח לקפה שלך גורם לטעם הקפה להיות טוב יותר?

אנשים רבים אוהבים להוסיף מעט סוכר או שמנת לקפה שלהם בבוקר. אבל האם ידעתם שיש אנשים שמוסיפים מלח במקום?

קפה מלוח הפך לאחרונה לטרנד, ואנשים רבים תוהים אם הוא משפר את המשקה בצורה כלשהי. כפי שמתברר, לקפה מלוח אכן יתרונות מסוימים.

במאמר זה נסביר מדוע כדאי לנסות להכניס מלח גם לקפה.

מלח בקפה – למה ?!

מפחית מרירות

מחקר מדעי מראה כי הנתרן שהוא המרכיב העיקרי שנמצא במלח, מנטרל מרירות. זה קורה מכיוון שבלוטות הטעם מגיבות לטעם מלוח במקום למרירות. לכן, נתרן עשוי אפילו להיות יעיל יותר בכיסוי המרירות הקפה מאשר סוכר. סוכר יכול רק להסוות אותו מעט, בעוד המלח מנטרל אותו לחלוטין.

מטהר מים לא נקיים

מלח מטהר את המים. המים שנשארים במכונת הקפה לאורך זמן יכולים להיות לא נקיים במיוחד. בישול הקפה במים לא נקיים בהחלט יפחית את איכות הקפה. אם תשתמשו במלח, זה עשוי לשפר את איכות המים ויעניק לקפה שלכם מרקם סמיך יותר.

מה לגבי הבריאות שלכם?

לקפה עצמו יש כבר הרבה יתרונות מכיוון שהוא מכיל כמה חומרים מזינים חשובים (כמו מגנזיום). יתר על כן, שתיית קפה עוזרת להילחם בכמה מחלות הקשורות למוח כמו אלצהיימר ודמנציה. קפה רגיל יגביר את האדרנלין והאנרגיה שלכם, ויכול גם לעזור לכם לשרוף שומן.

עם זאת, אם תמלאו את הקפה בממתיקים, סירופים ושמנת, זה יסיר המון מהיתרונות הללו. יחד עם זאת, אתם עשויים לעלות במשקל ולחוות סיבוכים בריאותיים נוספים כתוצאה מצריכת סוכר גבוהה. קפה מלוח יכול להחליף את כל התוספים הללו. ולמרות שהוא לא יהפוך את טעם הקפה שלכם למתוק, הוא יכול לדכא את המרירות ולשמור על בריאותכם.

חסרונות בריאותיים של קפה מלוח

כשמדובר בבריאות, אין חסרונות עיקריים בשתיית קפה מלוח. כל החסרונות דומים לאלה של נטילת מלח רגיל. לדוגמה: לא צריך לשתות אותו אם אתם רגיש לנתרן.

הוספת מלח תגדיל גם את צריכת הנתרן הכוללת, כלומר מצבים מסוימים כמו דלקת בבטן הקיבה יכולים להופיע. כמו כן, בעוד שאכילת מלח בכמויות מתונות טובה ללבכם, אך צריכתו בכמויות גדולות יותר עלולה להוביל לבעיות הקשורות ללב.

לסיכום

הוספת מלח לקפה אולי לא נראית רעיון טוב בהתחלה, אבל רבע כפית יכולה לשפר את הקפה יותר ממה שזה יכול להזיק. תמיד צריך לזכור שקפה איכותי אינו מריר וקשה כמו קפה לא איכותי. לכן, אם אתם רוצים לשתות קפה איכותי באמת, אנו מזמינים אתכם להציץ במגוון פולי קפה נהדר שנמצא אצלנו באתר ולהזמין כבר עכשיו את הטעם המועדף עליכם!