"פולי קפה VS קפה טחון". כותרת זו יכולה בהחלט להיות דיון בקרב מומחי קפה, כששני צידי הסיפור הם בעלי מאפיינים חיוביים ומאפיינים שליליים. רוב האנשים קונים ומשתמשים בקפה טחון, בעיקר מהסיבה שזה הכי קל לשימוש וזה נמצא במדפים בכל סופרמרקט מקומי. זה מוכן לחלוטין ולא פעילות נוספת, זמן וציוד. וזה די מסכם את כל ההיבטים החיוביים של קפה טחון מראש – קלות ונוחות.

רוב האנשים לא חושבים פעמיים ורצים לקנות קפה טחון מכיוון שלא היו יודעים מה לעשות עם פולי קפה שלמים. אך יש כמה מלכודות לקפה טחון, לכן כדאי שתחשבו פעמיים לפני שאתם בוחרים בין קפה טחון לפולי קפה שלמים. הפרט החשוב ביותר הוא הטריות. ברגע שהוא קלוי וטחון, הקפה יתיישן במהירות. אפילו פולי קפה שנארזו בוואקום הולכות להיות הרבה פחות טריות מקפה שתטחנו בעצמכם. אם אתם קונים פולי קפה שלמים, ואז טוחנים אותן דקות לפני שאתם משתמשים בהם, הטעם יהיה חזק יותר בהרבה והטעמים העדינים של פולי הקפה יורגשו הרבה יותר.

ניקוי מטחנת הקפה לאחר הטחינה יכולה להיות מטלה קצת מטישה . והמטחנה עצמה היא חסרון נוסף לפולי קפה שלמים. לא כולם רוצים עוד ציוד למטבח בסביבה. אמנם אתם יכולים לקנות דגמים קטנים וזולים, או להוציא לא מעט יותר על מטחנה עם יותר תכונות. מטחנת בר תייצר טחינה אחידה ביותר, אך מטחנות להבים זולות בהרבה. השורה התחתונה היא שבין פולי קפה שלמים לקפה טחון, הדברים שיש לקחת בחשבון הם רעננות, שליטה ונוחות. פולי קפה שלמים יעניקו לכם כוס טרייה יותר ותוכלו להחליט את רמת הגסות בעצמכם, אך קפה טחון ניתן להכין במהירות ללא כל עבודה נוספת.