ארומת הקפה מכילה יותר מ -700 חומרים, והיא עשירה בקפאין. ככל הנראה המקור של הקפה הוא באתיופיה. הקפה שהושק במאה ה -15 והגיע לאירופה במאה ה -16 עם תרומת הערבים כיום, הפך לאחד מהמשקאות הפופולריים ביותר בעולם. אבל יש עובדות אחרות על קפה שאולי פספסתם עד עכשיו.

קפה הוא המוצר השני במסחור בעולם אחרי הנפט. זה הופך את הקפה למוצר השקעה אטרקטיבי. מחיר הקפה נקבע על ידי הבורסות בלונדון ובורסת הסחורות הבין-יבשתית בניו יורק (ICE) ובשנת 2014 מחירו עלה ב -58% תוך 12 חודשים.

השיא העולמי של צריכת קפה

אבל בואו נבדוק כעת שאלה מעניינת: מהו השיא העולמי של צריכת פולי קפה ? 82 כוסות תוך 7 שעות! זו לגמרי מנה קטלנית. לאחר 100 כוסות, מבוגר ממוצע נמצא בסיכון לאבד את חייו. עם זאת, מדענים הסכימו זה מכבר שקפה אינו בהכרח רע לבריאות ואף עשוי להועיל. כולם יודעים שזה השתייה המופרזת שפוגעת, ולכן עלינו לגלות היכן הגבול.

צרכני הקפה הגדולים ביותר

ברחבי העולם אנו שותים 1.6 מיליארד כוסות קפה מדי יום: הסקנדינבים הם הצרכנים הגדולים ביותר. מדינות סקנדינביה הן בהחלט חובבות הקפה הגדולות בעולם. הסקנדינבים שתו בממוצע 4.3 כוסות קפה ביום בין השנים 2002-2006. הפינים הובילו עם 5.4 כוסות ביום. בבלגיה ולוקסמבורג הצריכה בתקופה זו הייתה 3.8 כוסות ליום.

הרגע המושלם והכמות האידיאלית לאספרסו

על פי כמה מחקרים, הזמן הטוב ביותר לכוס קפה הוא בשעה 14:15. ברגע המדויק הזה יש לנו הכי פחות אנרגיה. כידוע, לקפאין יש השפעה מגרה. הוכח שקפה משפר את הערנות, הריכוז והסיבולת.