פולי קפה קנייתים הם בעלי שם עולמי בזכות פרופיל הטעם העז והארומה שלהם. תהיתם איך זה שקניה מייצאת פולים כה איכותיים והאם כדאי לכם להזמין? נשמח לספר לכם מספר עובדות על הקפה הקנייתי – פרופיל הטעם, וכל מה שקורה עד שהקפה מגיע אלינו לבית הקלייה.

קפה קנייתי הוא אחד מחמשת הסוגים הטובים בעולם

אנשים רבים מציגים קפה קנייתי בין חמשת הטובים בעולם. קפה קנייתי ידוע בחומציותו ובגווני פירות היער. דומדמניות שחורות הן טעם המובהק לפולים מקניה, ואחת הסיבות לכך שכוס קפה מקניה טעימה כל כך.

תלוי בדרגת פולי הקפה שאתה מקבל, לקפה קנייתי יכול להיות מאפיין מתוק ממכר. אנו ממליצים תמיד ללכת לקפה AA בקניה – דירוג הציון הגבוה ביותר.

פולי קפה ירוקים מקניה עוברים עיבוד רטוב

עיבוד רטוב הוא שיטה שלפיה פולי הקפה הירוקים והלא קלויים מוסרים מקליפתם החיצונית. סוג זה של עיבוד מתרחש בדרך כלל כאשר פרי הקפה עדיין לח או ממש לאחר הקציר.

כיצד העיבוד הרטוב משפיע? קפה מעובד רטוב נוטה לקבל טעם נקי יותר ולהרגיש דליל יותר בפה.

חלק אומרים גם כי עיבוד רטוב שומר על תכולת החומצה הגבוהה הידועה בקפה הקנייתי .

לקפה קנייתי קיימים דרגות רבות

נכון לעכשיו, ישנם 8 דרגות של פולי קפה קנייתים: E, PB, AA, AB, C, TT, T ו- MH / ML. דרגות ניתנות לפולי קפה לפני הקלייה כדי לקבוע את גודלם.

לדוגמא, פולי קפה בדרגה E (מהמילה Elephant – פיל) הם בדרגה הגבוהה ביותר של פולי הקפה קנייתי. קטגוריה זו כוללת פולי PB (מהמילה Peaberry beans – שעועית פטל) ופולי AA. פולי AA בקניה הם פולי הקפה הגדולים ביותר.

מדוע הדירוג חשוב? הדירוג קובע את פרופיל הטעם של הקפה הקנייתי לעומת קפה אחר. פולי AA מקניה, למשל, בדרך כלל מתוקים יותר מפולי MH / ML של קניה, שהם באיכות נמוכה יותר ונוטים לקבל טעם חמוץ יותר.

קניה לא שותה את הקפה שהיא מייצרת

סיבה נוספת לכך שהקפה הקנייתי כל כך מבוקש היא שהמדינה לא מייצרת כל כך הרבה ממנו. קניה מכילה רק כ -150,000 דונם אדמה צמחית. פולי קפה מגדלים בקניה בדרך כלל באזורים הבאים:

Ruiri – רואירי
Thika – טיקה
Kirinyaga – קירינייגה
Mt. Kenya West – הר קניה
Nyeri -ניירי
Kiambu -קיאמבו
Muranga – מורנגה

פולי קפה קנייתי ואתיופי דומים

זן קפה קנייתי המקורי, SL28, הגיע תחילה מאתיופיה. אנשים רבים משווים את טעם הלוואי היבש והחומצתי של הקפה הקנייתי לזה של צליית הראר האתיופית.

לאחר שסיפרנו לכם על כל העובדות שכדאי לדעת על הקפה הקנייתי, אנו ממליצים לכם לטעום מהקפה הקנייתי שלנו שנמצא באתר בקטגוריית הסינגלים שלנו (קפה חד-זני)

פולי קפה קניה AA, חמיצות מעודנת וטעם פירותי עדין