קפה הוא תופעה עולמית וחלק מהותי מחיי היומיום של אנשים רבים ברחבי העולם. להלן עובדות שאולי לא ידעתם על קפה.

הקפה היה במרכז חיינו החברתיים בצורה כזו או אחרת מאז אמצע המאה ה -14. אף על פי שאיש אינו בטוח במקורותיו המדויקים, ישנן סיפורים רבים לגבי גילויו, וכולם מדגישים על כמה מהר הפך המשקה לחלק בלתי נפרד מהתרבויות שאליהן התפשט.

הקפה הגיע לראשונה לאירופה במאה ה -16

הקפה הגיע לאירופה דרך איי מלטה דרך עבדים מוסלמים טורקים. זה צבר פופולריות במהירות בקרב אנשי החברה הגבוהה במלטה ובתי קפה רבים נפתחו.

הקפה הגיע ליבשת אירופה דרך ונציה

סוחרים ונציאנים בדרך הסחר בין הרפובליקה של ונציה לעולם הערבי הכניסו את הקפה ליבשת אירופה. הסוחרים הציגו קפה לחברות העשירות יותר וגבו מהם תמורת המשקה. בית הקפה האירופאי הראשון ביבשת נפתח בוונציה בשנת 1645.

פעם נאסר קפה במכה

המשקה הפך לפופולרי כל כך בעולם הערבי בימיו הראשונים בגלל השפעתו ולמעשה נאסר על ידי חוקרי הדת במכה בשנת 1511. מאוחר יותר בוטל האיסור. על ידי השליט העות'מאני של תקופתו בשנת 1524.

זה נאסר גם על ידי אנשי הכנסייה האורתודוקסית האתיופית

אנשי הכנסייה אסרה על קפה מכיוון שהוא נחשב ל'משקה מוסלמי '. עמדות אתיופיות החלו לשתות קפה בתחילת המאה ה -19 ועם הזמן המשקה כבר לא היה קשור לאיסלאם.

אנשים לא הכינו את המשקה עם פולי קפה במשך שנים

ההסכמה הכללית היא שצמח הקפה התגלה לראשונה באתיופיה באמצע 800 לספירה, כשאנשים פשוט לעסו את גרגרי היער. רק במאה ה -15 החליטו סוחרים מעבר לים – דווקא תימן – להרתיח פולי קפה ולהכין מהם משקה.